REMS Ax-Press 25 L 22V ACC - Akumulatorowa prasa osiowa

  • Kod: 573023
  • Producent: REMS
  • Kod producenta: 573023
  • Czas realizacji: do 14 dni (ustalany indywidualnie)
  • szt.
  • 6 245,45 zł / szt.

REMS Ax-Press 25 L 22V ACC Akumulatorowa prasa osiowa z wymuszonym powrotem do wykonywania połączeń tuleją zaciskową.

REMS Ax-Press 25 L 22V ACC – Akumulatorowa prasa osiowa

 

z wymuszonym powrotem

 

 

Kompaktowe i niezwykle poręczne elektronarzędzie z automatycznym biegiem wstecznym idealne do pracy w warsztacie i zastosowań przemysłowych, np. na budowie.

 

Zalety produktu:

- uniwersalna do ∅ 40 mm,

- niezwykle lekka, wyjątkowo mała i do tego bardzo poręczna,

- błyskawiczna,

- z wymuszonym powrotem,

- optymalny rozkład masy umożliwia obsługę jedną ręką,

- obrotowe urządzenie zaciskowe,

- Li-Ion 22V Technology daje do 50% więcej zaciśnięć w porównaniu z akumulatorami Li-Ion 14,4V,

- dostępny kompletny asortyment szybkowymiennych głowic zaciskowych REMS: tylko jeden zestaw dla REMS Ax-Press HK, REMS AX-Press H, REMS Ax-Press 25 22V ACC, REMS Ax-Press 25 L 22V ACC, co umożliwia łatwe i ekonomiczne utrzymanie zaplecza narzędziowego.

 

 

 

Konstrukcja:

Niezwykle lekka, niezwykle mała, niezwykle poręczna. Jednostka napędowa REMS Ax-Press 25 L 22V ACC z akumulatorem tylko 3,2 kg o długości tylko 31 cm. REMS Ax-Press 25 L 22V ACC ze skokiem 40 mm i z wybieraną pozycją głowicy dociskowej do zaciskania złączek z tuleją zaciskową – odstęp mocowania < 166 mm w jednym przebiegu roboczym i do zaciskania podwójnego. Dzięki temu możliwe jest szerokie zastosowanie, z wolnej ręki, nad głową, w ciasnych stanowiskach. Optymalny rozkład masy umożliwia obsługę jedną ręką. Ergonomicznie ukształtowana obudowa z wgłębieniami na palce. Zintegrowana lampka robocza LED do oświetlenia miejsca pracy. Obrotowe urządzenie zaciskowe umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Przedłużacz do zwiększenia odstępu mocowania przy łączniku tulei zaciskowych, także dla podwójnych zacisków, dostępny w ofercie jako osprzęt. Głowice zaciskowe i kielichujące są szybkowymienne i nie wymagają użycia narzędzi. Pewne mocowanie głowic zaciskowych za pomocą zatrzasków sprężynowych. Prasa może być zasilana z akumulatora lub sieci. Elektroniczna kontrola stanu ładowania z zabezpieczeniem przed głębokim rozładowaniem i wskaźnikiem stanu naładowania, z dwoma barwnymi diodami LED.

 

 

Napęd:

Duża siła docisku to błyskawiczny i nienaganny zacisk. Siła wzdłużna REMS Ax-Press 25 L 22V ACC to 13 kN. Bardzo mocny napęd elektrohydrauliczny z wymuszonym powrotem (ACC) z wysokosprawnym silnikiem akumulatorowym 21,6 V, wydatek 380 W, wytrzymałą przekładnią planetarną, mimośrodową pompą tłokową i zwartym wydajnym systemem hydraulicznym. Bezpieczny włącznik impulsowy.

 

Głowice zaciskowe:

Pełny asortyment głowic zaciskowych REMS do wszystkich stosowanych powszechnie systemów z tuleją zaciskową (załącznik, dostępne w ofercie). Do wyboru głowice zaciskowe REMS z zatrzaskiem sprężynowym do użycia z dostępnymi w handlu wkładkami zaciskowymi. Wysokowytrzymałe głowice zaciskowe z kutej i specjalnie hartowanej stali. Głowice zaciskowe REMS są specyficzne systemowo i odpowiadają wymogom systemów połączeń tuleją zaciskową. Zapewnia to całkowitą zgodność systemową i pewne zaciskanie.

 

Podwójne głowice zaciskowe:

Podwójne głowice zaciskowe REMS każda z dwoma uchwytami, które wchodzą w siebie, do łączników rurowych różnych rozmiarów [zgłoszenie patentowe DE] (dostępne w ofercie). Brak potrzeby wymiany głowic zaciskowych. Wygoda i oszczędność czasu.

 

 

Zasilanie akumulatorowe lub z sieci:

Li-Ion 22V Technology. Wydajny akumulator Li-Ion 21,6V o pojemności 1,5 lub 2,5 Ah o długim czasie pracy. Wydajny i lekki. Akumulator ten daje o 50% więcej zacisków w porównaniu z akumulatorem Li-Ion 14,4V (stosowanym wcześniej w starszych modelach, art. 573033 i 573034). Stopniowane wskazanie stanu ładowania za pomocą kolorowych diod LED. Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem i przeładowaniem z kontrolą pojedynczych ogniw. Kontrola temperatury podczas procesu ładowania. Zakres temperatur roboczych - 10 do + 60°C. Maksymalna wydajność akumulatora bez efektu pamięci. Ładowarka szybkoładująca zapewnia krótkie czasy ładowania. Zasilacz sieciowy 230V/21,6V do zasilania z sieci 230V zamiast akumulatora Li-Ion 21,6V, dostępny również w naszej ofercie.

 

 

Kielichowanie:

Różne kielichownice i kompletny asortyment głowic kielichujących firmy REMS dla wszystkich rozpowszechnionych systemów tulei zaciskowych (dostępne w naszej ofercie).

 

 

 

Zakres dostawy:

 

REMS Ax-Press 25 L 22V ACC Akumulatorowa prasa osiowa z wymuszonym powrotem, Basic-Pack, w skrzynce z blachy, 1 zestaw.

 

 

 

 

Typ
Prasa / Zaciskarka

Kategoria 
Maszyny i narzędzia: Zaciskanie osiowe

Zaciskanie osiowe

∅ 12 - 40 mm

Siła wzdłużna

13 kN

Odstęp mocowania

< 166 mm

 

Dostępne akcesoria i osprzęt
Skompletuj pełny zestaw do zaciskania: